Güzellik Hizmetleri Dalı

Bu bölüm, bir güzellik uzmanının bilmesi gereken, yüz ve vücut bakımı, makyaj, tırnak bakımı, masaj, epilasyon ve depilasyon ile ilgili temel işlemleri tekniğe uygun yapma yeteneklerini öğrenciye kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen bir bölümdür. Bu alanda eğitim gören öğrenciler teorik ve uygulamalı olarak ders görmektedir. Son sınıfa gelen öğrencilerimiz bilgilerini pekiştirmek için haftada üç gün stajyer olarak kuaför salonlarına gönderilmektedir.

Bu bölümün amacı; Güzellik ve Saç Bakımı Hizmetleri alanında güzellik uzmanlığı mesleklerinin yeteneklerine sahip meslek elemanları yetiştirmektir. Güzellik bölümünden mezun olan öğrenciler; kuaför salonlarında, güzellik salonları ve merkezlerinde, masaj salonları ve merkezlerinde, spor merkezleri ve salonlarında, TV kanallarında, tiyatro salonlarında, sinema stüdyolarında, kozmetik satış noktalarında, kozmetik imalatçılarında ve benzeri yerlerde çalışabilirler.

Bu alandan mezun olan öğrenciler üniversitelerde Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri, Kozmetik Teknolojisi ve Tıbbi Aromatik Bitkiler bölümlerinde ön lisans eğitimi alabilirler.