Güzellik Bölümü

Bu bölüm, bir güzellik uzmanının bilmesi gereken, yüz ve vücut bakımı, makyaj, tırnak bakımı, masaj, epilasyon ve depilasyon ile ilgili temel işlemleri tekniğe uygun yapma yeteneklerini öğrenciye kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen bir bölümdür. Bu alanda eğitim gören öğrenciler teorik ve uygulamalı olarak ders görmektedir. Son sınıfa gelen öğrencilerimiz bilgilerini pekiştirmek için haftada üç gün stajyer olarak kuaför salonlarına gönderilmektedir.

Bu bölümün amacı; Güzellik ve Saç Bakımı Hizmetleri alanında güzellik uzmanlığı mesleklerinin yeteneklerine sahip meslek elemanları yetiştirmektir. Güzellik bölümünden mezun olan öğrenciler; kuaför salonlarında, güzellik salonları ve merkezlerinde, masaj salonları ve merkezlerinde, spor merkezleri ve salonlarında, TV kanallarında, tiyatro salonlarında, sinema stüdyolarında, kozmetik satış noktalarında, kozmetik imalatçılarında ve benzeri yerlerde çalışabilirler.

Bu alandan mezun olan öğrenciler üniversitelerde Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri, Kozmetik Teknolojisi ve Tıbbi Aromatik Bitkiler bölümlerinde ön lisans eğitimi alabilirler.

Saç Bakım Bölümü

Bu alanda eğitim gören öğrenciler teorik ve uygulamalı olarak ders görmektedir. Son sınıfa gelen öğrencilerimiz bilgilerini pekiştirmek için haftada üç gün stajyer olarak kuaför salonlarına gönderilmektedir.

Kuaför olmak isteyenlerin, duyu organlarının işlevini tam olarak yerine getirir durumda olması, el ve parmaklarını ustalıkla, göz ve ellerini eş güdümlü kullanabilme yeteneğine sahip,  iş organizasyonunu yapan, hijyene önem veren, estetik görüşü gelişmiş, insan psikolojisinden anlayan, iletişimi kuvvetli, girişimci, kişisel bakımına özen gösteren, tam sağlıklı, koku ve kimyasal maddelere karşı alerjik ve bulaşıcı rahatsızlığı bulunmayan, alanını seven, mesleki eğitim almış kişiler olmaları gerekmektedir.

Okulumuzun kuaförlük bölümündeki öğrenciler; saç yıkama, kesim, fön, boya vs. öğrenerek iyi bir şekilde mezun olurlar. Bölümümüzde üç kuaförlük atölyesi bulunmaktadır. Okulumuzun Saç Bakımı dalında mezun olan öğrenciler üniversitelerde Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri, Kozmetik Teknolojisi ve Tıbbi Aromatik Bitkiler bölümlerinde ön lisans eğitimi alabilirler